Меню
МЕНЮ
Тренування в Карпатах із
Миколою Тараном
Вам знадобиться 4 хв. для прочитання цього тексту
Хто був хоч раз в горах, той закохався в них раз і назавжди. Важко описати відчуття, коли біжиш гірським хребтом, а довкола за кілька годин пейзажі змінюються кілька разів, коли ти можеш піднятись на улюблену вершину не обтяжуючи себе важким рюкзаком, і відчуття крил за спиною… Отой стан "Короля Вершини" :))
Тренування в горах широко використовуються для підвищення працездатності, відновлення й активного відпочинку спортсменів.
Гірський клімат має ряд особливостей: знижений атмосферний тиск і вміст кисню, підвищена інтенсивність сонячної радіації, інфрачервоних і ультрафіолетових променів, чисте і прозоре повітря, стрімкі підйоми, бездоріжжя, ґрунтовку, тощо.
Микола поставив перед собою нову ціль - підкорити скайранінг і йде до нього поступово. Трохи більше тижня хлопець тренувався на Говерлі і з задоволенням поділився із нами своїм досвідом.
Познайомитись і довідатись про Миколу Тарана можна тут.
Перш ніж розпочнеться ваш доїзд в гори, ви повинні пройти поглиблене медичне обстеження. Адже, під час такого роду тренування величезне навантаження падає на кардіореспіраторну систему, зокрема, на дихальну мускулатуру, нерідко відбувається загострення хронічних захворювань (травми, холецистит, холангіт, і тд).
Для швидкої акліматизації варто включати тривалі прогулянки, поєднувати ходьбу з повільним бігом, спеціальне харчування, різні види масажу.
Враховуйте, що в горах звичайно підвищується апетит, тому спортсменам необхідно систематично контролювати свою вагу.


Гірський біг ділиться на дві дистанції: вгору-вниз(12 км, +650 метрів набору висоти) і вгору (12 км, +1200 метрів набору висоти).
Саме біг вгору є Миколиним основним. Подобається тому, що це - швидке підкорення вершини. Є великий стимул бігти всю дистанцію, бо будь-яка вершина має такі стрімкі підйоми, що людям навіть йти важко, а гірський бігун на неї "залітає".
Для гірського бігу слід 2-3 рази на тиждень бігати кроси та швидкісні роботи з великим набором висоти. Довгі кроси – бігаються не просто пересічною місцевістю чи пагорбами, а у горах. Крім того, потрібно приділяти чимало уваги загальній фізичній підготовці: багато присідань, вправ на прес та спину, постійні заняття на турніку.

"Я індивідуально розрахував зважаючи на свій темп та можливості спортивне харчування Nutrixxion. Як це правильно зробити?
За 15 хвилин до початку маршруту з'їв енергетичний батончик і паралельно розбавив собі стік ізотонічного напою "Endurance" в флягу. Додатково наповнив гідратор водою.
Кожних 45 хвилин по гелю. На перших км. до середини маршруту - безкофеїнові, на останніх км. - 1-ин із подвійним кофеїном (той, що XX Force).
Як відчував голод, брав ще енергетичних батончиків (благо в Nutrixxion великий вибір смаків).
Опісля спуску, відновлення в палатковому містечку протеїновим батончиком та стіком Recovery та міцним сном :)"
Несамови́те — одне з найвищих високогірних озер в Українських Карпатах.
В третій день свого тренування я подався до озера Несамови́того. Довжина становила 7 кілометрів. Маршрут непростий: чергувався із значними скелястими підйомами, тут варто збавляти темп та переходити на інтервальний біг.
Рекомендую, брати із собою трекінгові палиці. Тоді вага трохи переноситиметься на руки і ноги частково відпочиватимуть.
Серце починало важко гупати в грудях. Бувало відчував його в вухах.
Спостерігав, як змінюється моя бігова техніка.
Під час бігу вниз дуже легко перебрати з довжиною кроку. Замість того, щоб фокусуватися на пересуванні вперед за рахунок подовження кроку - яке виникає в будь-якому випадку під впливом сили тяжіння - постарайтеся збільшити частоту кроків, що зберігає імпульс просування вперед.
Не завалюйтесь корпусом вперед. Під час бігу в гору навантаження на спину сильно збільшується. Допускається невеликий нахил, але такий, щоб не заважати працювати ногам. Починайте крок з передньої частини стопи.
Для мене цей маршрут був доволі енергозатратним, тож прибувши в палатку, я втомлено провалився в глибокий сон.
Біг в гору позитивно впливає на силу, витривалість та швидкість атлета. Під час таких тренувань можна піддати додаткового навантаження на ті м'язи, які зазвичай не задіюються під час бігу по рівнині (шосе).Тож, якщо ви такі ж як я, зациклені на постійному вдосконаленні власних навичок - запрошую "в горби" :)
Вам також може бути цікаво