Меню
МЕНЮ
Пити чи не пити? Одвічне питання про ізотонік!
Вам знадобиться 5 хв. для прочитання цього тексту
У вас точно хоча б раз в житті мав трапитись випадок, коли волонтери на пункті харчування під час марафону вручали в паперовій склянці солодку водичку. За сценарієм, ви поспіхом залили в себе і в залежності від якості, консистенції та смаку тієї рідини — вам або звело вилиці та викривило, або ви рвонули далі. Чим вас напоїли?
Ізотонік – спеціальний спортивний напій, що являє собою суміш електролітів, вітамінів та простих вуглеводів. Він створений для того, аби поповнювати запас рідини в організмі спортсмена, втрату солей та вуглеводів під час тренування. Спортивний напій окрім збалансованої суміші вуглеводів містить важливі мінерали, вітаміни, амінокислоти (BCAA) та L-карнітин.
Коли у вас тривалі навантаження, ви інтенсивно пітнієте та разом з потом втрачаєте корисні сполуки, електроліти та воду. Процес випаровування поту з поверхні шкіри відбувається з поглинанням тепла, що виробляється організмом, тобто наш організм пітніє щоб охолодитись.

Електроліти — це речовини, завдяки яким по нашому тілу передаються електричні імпульси. Це їх головне завдання серед багатьох інших — підтримка водного балансу і регуляція багатьох функцій організму.

Електролітами виступають різні мікроелементи і їх дефіцит загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям. Дефіцит можна отримати з втратою рідини. Наприклад, під час тренування, коли ми посилено потіємо. Разом з втратою рідини з організму вимиваються важливі солі. Їх потрібно заповнювати за допомогою спеціального харчування або препаратів. Електроліти — це і є ці важливі солі, їх існує кілька видів і кожен відповідає за певні функції.

1. Калій — один з головних електролітів, який координує роботу серця і нервової системи.
2. Магній — зона відповідальності серце і мозок, два найважливіших органів.
3. Хлор — правильна робота травної системи без нього неможлива.
4. Натрій — відповідає за координовану роботу м'язів.
5. Кальцій — зміцнює кістки та оберігає суглоби.

Ізотонік — спортивний напій, який містить суміш цих же електролітів, тобто солей.

Окрім суміші електролітів, зокрема ізотонічні напої NUTRIXXION, містять унікальні комбінації вуглеводів (мальтодекстрин, фруктоза, декстроза, ізомальтулоза), вітамінів, амінокислоти ВСАА, які допомагають м'язам частково компенсувати втрачені під час фізичних навантажень компоненти.

Крім того, електроліти, які входять до складу ізотоніка, допомагають врегулювати баланс рідини в клітинах організму та поза ними, а також сприяють покращенню механізму скорочення та розслаблення м'язів, тим самим виключаючи появу судом, а швидкі вуглеводи покращують працездатність та допомагають поповнювати вуглеводні запаси, які витрачаються під час тренування.

За словами Роберта Робергса, фізіолога з Університету
Нью-Мексико, в електролітах немає потреби, якщо ви не тренуєтеся або не берете участі в спортивних змаганнях. Надлишок цукру та електролітів в такому випадку може привести до "шлунково-кишкових проблем або подальшого порушення балансу рідини".

Endurance XX-Force - створений на основі класичного напою Endurance, цей турбо-напій, додатково збагачений кофеїном та таурином. Рекомендований у випадку значних фізичних.
Вуглеводи, амінокислоти BCAA, магній та вітаміни живлять організм під час навантаження, а кофеїн забезпечує додаткову стимуляцію.
Про вітаміни постараємось тільки по суті!
Більшість людей недоотримують необхідну організму кількість вітамінів і це факт.
Тому, німці дуже постарались і додали до складу ізотонічного напою Nutrixxion майже всі вітаміни, які необхідні організму, особливо при тривалих фізичних навантаження!
В1 (тіаміну гідрохлорид) – кофермент багатьох метаболічних реакцій, допомагає отримувати енергію з вуглеводів. Заняття спортом і багата на вуглеводи дієта збільшують потребу в тіаміні. Крім того, він важливий для роботи нервової системи.

В2 (рибофлавін) - кофермент багатьох метаболічних реакцій, забезпечує перетворення білків, жирів і вуглеводів в енергію, а крім того бере участь в нарощуванні м'язової маси.

В3 (нікотинамід) – бере участь у метаболізмі жирів і вуглеводів, а також синтезу білків. Важливий для роботи нервової і м'язової систем, регуляції рівня холестерину і тригліцеридів в крові.

В6 (піридоксину гідрохлорид) - доповнює дію рибофлавіну, приймає участь у синтезі білків, ферментів, гемоглобіну, простагландинів, забезпечує нормальне функціонування центральної і периферичної нервової системи. Окрім того, регулює рівень холестерину і тригліцеридів у крові, покращує скоротність міокарда, сприяє перетворенню фолієвої кислоти в її активну форму, стимулює процес утворення клітин крові.

В9 (фолієва кислота) - бере участь у синтезі піримідинових та пуринових основ, які входять до складу ДНК і РНК, а також в утворенні глутамінової кислоти. Важливий учасник нормального кровотворення, регулює відновлювальні процеси в усіх органах і тканинах, позитивно впливає на роботу мозку.

В12 (ціанкобаламін) – кофермент низки метаболічних реакцій, впливає на продукцію енергії, поділ та ріст клітин, а також - засвоєння заліза й процес кровотворення. Забезпечує міцність кісток, роботу м'язів, а також покращує провідність нервової системи, покращує передачу сигналів від мозку до м'язів. Вітамін В12 варто приймати вегетаріанцям, а також тим, хто їсть мало м'яса.

С (аскорбінова кислота) – антиоксидант. Зміцнює імунну систему, захищає кровоносні судини, піднімає рівень «хорошого» холестерину, запускає утворення сполучної тканини і прискорює спалювання жиру. Окрім того, покращує поглинання негемового заліза, яке найчастіше зустрічається в рослинній їжі, підвищюючи здатність організму засвоювати кисень і доставляти його до м'язів.

D (кальцію-D-пантотенат) – забезпечує всмоктування кальцію і фосфору з продуктів харчування в тонкому кишечнику, приймає участь у звапнінні кісток, обмінних процесах та стимулює синтез низки гормонів.

E (DL-альфа-токоферолу ацетат) – антиоксидант, захищає артерії від утворення атеросклеротичних бляшок, знижує ризик інфаркту, активує клітини імунної системи і запобігає розвитку онкопаталогій, оберігає шкіру від впливу ультрафіолетового випромінювання.

L-карнітин – вітаміноподібна речовина, що синтезується в печінці та нирках, стимулює жировий обмін та використання жирів у якості джерела енергії, забезпечує посилення регенераційних процесів у м'язах.

І це ще ми дуже коротко постарались описати!:)
Ми не рекомендуємо вживати ізотонік людям із особистою непереносимістю інгредієнтів. Продукт не повинен використовуватися в якості заміни різноманітного і збалансованого харчування. Щоб виграти "вітамінний джек-пот" треба дотримуватися їх балансу.
Перед тим, як обрати будь-який ізотонічний напій рекомендуємо потестити його на тренуваннях.
Тоді він зможе принести максимальну користь! Nutrixxion містить ізотонік не лише в банках, а й фасовано стіками, щоб ви могли спробувати усі смаки та види.
Обирайте свій та перемагайте із Nutrixxion!
З електролітами трошки розібрались. Тепер щодо вуглеводів та вітамінів.
Як згадувалось вище, ізотонічні напої NUTRIXXION окрім суміші електролітів, містять унікальні комбінації вуглеводів (мальтодекстрин, фруктоза, декстроза, ізомальтулоза) та вітамінів.
Про вуглеводи ми дуже скоро напишемо окрему статтю, оскільки коротко це не опишеш:)
Ізотонічний напій Nutrixxion представлений у трьох видах: Endurance, Endurance XX-Force та Iso Refresher.
Яка між ними різниця?
Endurance - містить збалансовану суміш вуглеводів та поповнює організм важливими мінералами, вітамінами, карнітином та амінокислотами BCAA. Три смаки на вибір.
Iso Refresher - ізотонічний напій, що не містить глютену, лактози та фруктози. Два смаки: грейпфрут (зовсім не гіркий, в дуже приємний на смак) та цитрус.
Тепер ви точно можете підібрати той, який індивідуально підійде вам по складу.